Tourette bozukluğu – Konu genel bakış

Tourette bozukluğu çocukluk çağında başlayan bir beyin durumdur. Tourette make çocuklar sesleri veya öksürme ya da kontrol edemez -yani seğirmesi olarak hareketlerin-böyle. Bunlar denilen tikler vardır.

importan; Nörosepin İçerme Kuruluşları ile raporun Ailesel Ensefalopati ana başlığı beklenen adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

Tourette ailelerde çalıştırmak eğilimindedir. riskini artırabilir diğer şeyler şunlardır

Tourette Çoğu çocuk tikler farklı desenlere sahip. tikler belirgin olmayabilir. Onlar hareketin patlamaları olabilir veya saniye veya dakika son sesler olabilir.

Tikler içerebilir

Bu Tourette inşa eder ve kurar vücudun bazı bölümlerinde bir dürtü hissediyorum olan bir kişi için yaygındır. Bu dürtü, yalnızca tic yaparak giderilebilir. Ama bozukluğu olan herkes bu dürtülerinin farkındadır.

Doktor Tourette çocuğunuzun tıbbi geçmişi ve bulgulara dayanarak teşhis edebilirsiniz. Doktor tikler Çocuğunuz için okul ya da sosyal sorunlara neden olup olmadığını bilmek isteyebilirsiniz.

Tourette teşhis etmek için herhangi bir test yoktur. Ancak bazı durumlarda bir elektroensefalogram (EEG), CT taraması, veya kan testleri diğer sağlık sorunları kontrol etmek için yapılabilir. Doktorunuz ayrıca dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB), obsesif-kompulsif bozukluk (OKB), ya da diğer öğrenme veya davranış problemleri için kontrol edebilir. Bu sorunlar bazen Tourette bozukluğu ile birlikte meydana gelir.

Gebeliğin ilk üç aylık döneminde şiddetli bulantı ve kusma vardı bir anne, hamileliği sırasında ağır stres altında olduğunu ya da kim, kahve çok içti sigara içen ya da hamileliği sırasında alkol içti; Doğum sırasında yeterli oksijen veya kan kaynağı olan değil; Düşük doğum ağırlığı ve beyin hasarı veya beyin büyütülmüş bölümünün belirtileri; özdeş ikiz daha düşük bir doğum ağırlığı.

gözlerin hafif seğirmesi; Boyun sıçrama; Öksürük veya boğaz temizleme; hareketleri ve sesleri bir karışımı.