Tüberküloz (TB) -treatment bakış

Doktorlar TB bakterileri öldürmek için antibiyotikler ile tüberküloz (TB) tedavi. Bu ilaçlar bebekler, çocuklar, hamileler ve zayıflayan bir bağışıklık sistemine sahip kişiler de dahil olmak üzere TB olan herkese verilir.

Sağlık uzmanları tavsiye: 4

Uzmanlar, aşağıdakilerden birini tavsiye

Tedavi TB enfeksiyonunu gösteren bir deri testi olan herkes için tavsiye ve insanlar için özellikle önemlidir kim

Birden fazla ilaç kullanarak çoklu ilaca dirençli TB önlemek için. standart tedavi, 2 ay boyunca verilen dört ilaçlar ile başlar; 4 ila 9 ay boyunca tedaviye devam ya da gerekirse daha uzun. Bu süre içinde kullanılan ilaç sayısı duyarlılık testi sonuçlarına bağlıdır; doğrudan gözetimli tedavi (DGT) kullanma. Bu size ilacı her zaman izleyen bir sağlık profesyoneli ile ziyaretleri anlamına gelir. TB için bir kür antibiyotik tüm dozlarda almanızı gerektirir. Bu ziyaretler insanlar yüzünden TB uzun tedavi elbette yararlı olduğu tıp yönergeleri izleyin emin olun; Tedavi nedeniyle ilaç direncinin çalışma değilse ilaçların farklı bir kombinasyon çalışılıyor (testler TB neden olan bakteriler hala aktif olduğunu göstermektedir olduğunda); HIV ile enfekte kişiler, bir veya daha fazla ilaç, hamile kadınlar ve çocuklar dirençli tüberküloz bakteri ile enfekte insanlar için farklı tedavi programlarının kullanılması.

TB bakterileri öldürmek ve aktif TB önlemek için bir ilaç kullanarak; standart tedavi 9 ay süreyle izoniazid edilir. 9 ay boyunca izoniazidi alamaz insanlar için bazen 6 aylık tedavi programı yapılır. ; 4 ay rifampin ile tedavi başka bir seçimdir. Bu durum özellikle izoniazid dirençli bakterilere maruz kalmış kişiler için, kabul edilebilir bir alternatif tedavi yöntemidir. 1

bilinen ya da HIV ile enfekte olması muhtemeldir edilir; Aktif TB olan bir kişi ile yakın temasta olduğu; Bir TB enfeksiyonunu önerir ve tedavi tam bir ders olmadı bir göğüs röntgeni var; yasadışı uyuşturucu enjekte; tıbbi durumlar ya da bağışıklık sistemini zayıflatabilir ilaç almak.