vajinal ovül ve pelvik organ sarkması

Inkontinans / OAB Eğilimler

Vajinal Ovül vajina içine yerleştirilen çıkarılabilir bir cihazdır. Pelvik organ prolapsus alanlarını desteklemek için tasarlanmıştır.

Doktorunuz rahatsızlığa neden olmadan pozisyonda pelvik organları tutmak için rahim ağzına yerleştirilen araç uyacaktır. Ovül farklı boyutlarda gelir ve dikkatle monte edilmelidir. peser uygun olmalıdır nasıl bir resme bakın.

Ovül böyle yanlış konumda bir rahim gibi diğer jinekolojik durumların tedavisinde başarıyla kullanılabilir.

Sizin Ovül doktorunuzun ofisinde donatılmış olacak. Sizin için doğru hissediyor bulmak için ovül farklı türde denemeler gerekebilir. Doktorunuz nasıl kaldırmak için, temiz size öğretmek ve düzenli bir programla rahim ağzına yerleştirilen araç takın olacaktır. Kaldırmak ve rahim ağzına yerleştirilen araç değiştirmek için zor ise, doktorunuzun ofisinde düzenli olarak yapılan olabilir.

Ovül pelvik organ prolapsus tedavisinde cerrahi olmayan bir yaklaşım olarak kullanılmaktadır.

Vajinal duvar Açık yaralar; Kanama; uzak vajinal duvarın giyen. Ciddi durumlarda, bir açıklık (fistül) vajina ve rektum arasındaki oluşturabilir; Vajinal duvarın (rektosel oluşumu) karşı rektum şişkin.

pelvik organ prolapsus belirtileri hafif ya da çocuk doğurma tam olmadığı zaman Ovül da kullanılmaktadır. Onlar cerrahi işlem daha tehlikeli hale tür kalp veya akciğer hastalığı gibi diğer ciddi kronik sağlık sorunları, olan kadınlarda kullanılabilir.

Ovül bazen pelvik organ prolapsusu için cerrahi etkisi üriner semptomlar üzerinde ne olacağını görmek için kullanılır. Bu bir “ovül testi” denir. Eğer takılı bir pesser ile inkontinans ile ilgili bir sorun varsa, idrar kaçırma sorunu çözmek için ayrı bir cerrahi prolapsus cerrahisi ile aynı anda yapılabilir.

Ovül bazen gebelik sırasında genç kadınlarda rahim sarkması tedavisinde kullanılır. o büyütür ve vajinal kanal içinde hapsolur önce bu durumda, peser doğru konumda rahim tutar.

Ovül pelvik organ sarkması tedavi ancak yönetmek ve prolapsus ilerlemesini yavaşlatmak yardımcı yoktur. Onlar vajina desteği eklemek ve pelvis doku ve kasların sıkılığı arttırır. Semptomlar bir rahim ağzına yerleştirilen araç kullanan birçok kadında geliştirmek. Ve bazı kadınlar için, belirtiler kaybolur. 1

Bir rahim ağzına yerleştirilen araç giyen olası komplikasyonlar şunlardır

Komplikasyonlar doğru uyan bir rahim ağzına yerleştirilen araç alarak minimize edilebilir ve bu vajinanın duvara çok fazla baskı yok. İkiniz de uyum memnun kadar ovül doktor tarafından sık sık kontrol edilmelidir.

Menopoz sonrası kadınlarda, östrojen (krem, halka veya tablet) bazen pesser kaynaklanan tahriş ile yardımcı olmak için bir pesser kullanılır.

senin rahim ağzına yerleştirilen araç temizliği için doktorunuzun talimatlarına uyun. Düzenli temizlik komplikasyon riskini azaltır. temizlik programı pelvik organ prolapsus tipine ve peser belirli bir marka tarafından belirlenir.

Ovül genellikle ameliyat olmadan pelvik organ sarkması yönetmek için etkili bir araçtır. size başka nedenlerle ameliyat için istemiyorsanız ameliyat sizin için riskli olabilir, ya da söylendi olup olmadığına, çocuk sahibi bitmiş değil genç bir kadın iseniz Onlar en iyi seçim olabilir.

Bazı kadınlar için, peser bir histerektomi sonrası iyi bir seçim olmayabilir. vajina duvarları artık rahim ve serviks ile yerinde tutulur olmasıdır. Histerektomi aşağıdaki şiddetli prolapsus kadınlar zorluk yerinde rahim ağzına yerleştirilen araç tutarak olabilir.

konfor seviyesi ve peser türüne bağlı olarak, cinsel ilişki sırasında rahim ağzına yerleştirilen araç terk etmek mümkün olabilir. Bir rahim ağzına yerleştirilen araç giyerek Ama bir diyafram (doğum kontrol bariyer yöntemi olarak kullanılan bir yuvarlak lastik cihazı) eklemek mümkün değil. Eğer menopoz ulaşamamış varsa, doktorunuzla doğum kontrol görüşmek isteyebilirsiniz.

özel tedavi bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu tedaviyi anlamalarına yardımcı olmak.

Gleason JL ve diğ. (2012). Pelvik organ sarkması. JS berek, ed., Berek ve Novak’ın Doğum 15 ed., S. 906-939 yılında. Philadelphia: Lippincott Williams ve Wilkins.

Liang CC ve diğ. (2004). Ovül Test prolapsusu için histerektomi geçiren kadınlarda postoperatif üriner inkontinans tahmin etmek. Kadın Hastalıkları ve Doğum, 104 (4): 795-800.

Weber AM, Richter HE (2005). Pelvik organ sarkması. Kadın Hastalıkları ve Doğum, 106 (3): 615-634.

Sarah Marshall, MD – Aile Tıp Teknisyenliği; Femi Olatunbosun, MB, FRCSC – Kadın Hastalıkları ve Doğum

20 Haziran 2014