Vajinal soruna neden olur: vajinal koku, enfeksiyonlar, ve daha fazlası

Kadın Sağlığı Trendler

Çoğu kadın zaman zaman küçük vajinal sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu sorunlar siklus, cinsiyet, enfeksiyon, doğum kontrol yöntemleri, yaşlanma, ilaçlar veya gebelik sonrası değişiklikleri ile ilgili olabilir.

Normal vajinal akıntı bir değişikliğe neden olabilecek durumlar şunlardır

pelvik ağrı kesin nedeni bulmak zor olabilir. Eğer sahip olduğunuz ağrı ve diğer belirtilerin şiddeti ağrıya neden olduğunu belirlemek yardımcı olabilir. Örneğin: Eğer süresine sahip değilken bir durum, bu tür fonksiyonel yumurtalık kistleri olarak, pelvik ağrı ve vajinal kanama neden olabilir.

Eğer bir CYBE belirtileri olabilir düşünüyorsanız

varlığı veya maya hücreleri, bakteriler ya da virüsler aşırı büyümesi vajinal enfeksiyon sebep olabilir. vajina içinde organizmaların normal dengesinde bir değişiklik olduğunda bir vajinal enfeksiyon oluşabilir.

Böyle bir mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinozis, trichomoniasis, insan papilloma virüsü (HPV), ya da herpes olarak vajina enfeksiyonları; serviks (servisit) Enfeksiyon; Böyle bir unutulmuş tampon olarak vajina, bir nesne; Böyle klamidya veya gonore gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE); gibi çeşitli seks uygulamaları, ağız-to-vajinal ve anal-to-vajinal temas; Vajinal ilaçlar veya douching.

Vajinal enfeksiyonların en yaygın üç tipi vardır

randevu için beklerken, cinsel temas ya da aktiviteye sahip değilsiniz. Bu enfeksiyonun yayılmasını önleyecektir; Kadınlar douche olmamalıdır. Douching vajinadaki normal bakteri dengesini değiştirir. Douching rahim veya fallop tüpleri içine bir enfeksiyon yıkayın ve pelvik inflamatuar hastalık (PID) neden olabilir.

Candida vulvovajinit (mantar enfeksiyonları); Bakteriyel enfeksiyonlar (bakteriyel vajinozis); Paraziter enfeksiyonlar (enjeksiyonuna).

Vajinal enfeksiyon sık görülen semptomlar şunlardır

Eğer hamileyseniz ve vajinal belirtiler varsa, herhangi bir ev tedavi önlemleri düşünmeden önce belirtiler hakkında doktorunuzla konuşun. Bazı ev tedavi önlemleri vajinal enfeksiyon nedenine bağlı olarak, uygun olmayabilir. bakteriyel vajinozis gibi durumlar gebelik etkileyebilir, bu nedenle doktorunuzla konuşmak ve uygun şekilde tedavi edilmesi önemlidir.

Vajinal enfeksiyonlar gibi pelvik inflamatuar hastalık (PID) olarak pelvik enfeksiyonlar için riskini artırabilir.

Gri, yeşil veya sarı akıntı da dahil olmak üzere, artırmak veya vajinal akıntı değişim; Vajinal kızarıklık, şişlik, kaşıntı ya da ağrı; Vajinal koku; idrar ile yanan; Ağrı ya da seks ile kanama.