varis

Bir damar akciğerler ve kalbe vücuttan oksijen içeriği kan düşük taşıyan bir kan damarı olduğunu. Bu dolaşım sistemi normal bir parçasıdır.

düzgün kan dolaşımını başarısız olduğunda Damarlar kan havuzları ile çıkıntı olabilir. varis olarak adlandırılan bu görünür ve şişkin damarlar, genellikle yorgun, ağır ya da ağrıyan eklemleri gibi semptomlar ile ilişkilidir. Ağır vakalarda, varis yırtılması, ya da açık yaralar cilt üzerinde oluşabilir ( “ülserler” olarak adlandırılır). Varisli damarlar bacak ve uyluk en yaygın olanlarıdır.

Küçük “örümcek damarlar” da cildin yüzeyinde görünebilir. Bunlar kısa, ince çizgiler, “starbust” kümeler, veya bir web-benzeri labirent gibi görünebilir. Örümcek damarlar uyluk, ayak bilekleri ve ayaklarda en yaygın olanlarıdır. Onlar da yüzünde görünebilir.

Varis ve örümcek damarlar her yaşta erkek veya kadın oluşabilir, ancak en sık doğurganlık yaş ve üzeri kadınları etkileyebilir. Aile öyküsü de varisli ve örümcek damarlar geliştirmek eğilimini artırabilir.

Varisli ve örümcek damarlar nedenleri tamamen anlaşılmış değildir. Bazı durumlarda, yokluğu veya kalp uzak kanın geriye doğru akışını önlemek damarlar, vana zayıflığı, zayıf kan dolaşımı neden olabilir. Diğer durumlarda, damar duvarlarında zayıflıklar kan havuzu neden olabilir. Daha az sıklıkla, varis flebit (venlerin inflamasyonu) ya da damarların konjenital anomaliler gibi hastalıklara neden olur. Venöz hastalık genellikle ilerleyici ve tamamen önlenemez. Ancak, bazı durumlarda, destek çorap giyen ve normal kilo ve düzenli egzersiz korumak yararlı olabilir.

Hayır Varis ve örümcek damarlar öncelikle kozmetik bir sorun olabilir. Varis ciddi vakalarda, ülser ilgilendirenler olmak üzere, genellikle tedavi gerektirir.

Binlerce insan her yıl varis ve örümcek damarlar tedavi alıyorum düşünün. Venöz hastalığı tedavi etmek için Reklamlar genellikle “kesinlikle güvenli” yöntemler “, kalıcı” “eşsiz” “ağrısız,” ya tout – zor en iyi tedaviye karar verme. Eğer emin değilseniz bir doktora danışın.

Şimdi genç görünmek için cilt bakımı rutin en üst düzeye çıkarmak.

Her Phot iyi bakın; Kuru, Kırmızı Kayak Bakım nasıl; Kırışıklık azaltmak için şaşırtıcı Yolları; Çanta Your Eyes altında yasaklamak