varis ve örümcek ven tedavi seçenekleri

Varisli damarlar, bükülmüş, şişmiş mavi veya cildin yüzeyinin altında görülebilir mor damarlar vardır. Onlar kan damar duvarında veya hatalı vanalar zayıflaması sonucu. Onlar vücudun herhangi bir yerinde ortaya ama çoğunlukla bacaklarda veya pelvik bölgede görünebilir.

varisli damarlar ve örümcek damarlar ortak olmasına rağmen, birçok kişi onları çirkin buluyorum. Varisli damarlar aynı zamanda yorgunluk, kaşıntı, yanma, zonklama, karıncalanma, ağırlık, ağrı, ya da bacaklarda şişme gibi hoş olmayan semptomlara neden olabilir.

Bazen, yaşam tarzı değişiklikleri belirtileri artırabilir. deneyebileceğiniz bazı şeyler şunlardır

Doktorunuz bunları önerir, kompresyon çorapları giyiyor düşünün. Bu çoraplar bacak kadar hafif bir basınç oluşturur. Bu damarlar ve ayrıca bordürler bacak şişmesi havuzu kan tutar. Sen eczaneler ve tıbbi malzeme mağazalarında kompresyon çoraplarının satın alabilirsiniz.

Genellikle, varis tıbbi sorunlara neden yoktur. Ancak bazı kişilerde, bunlar yürüme ya da ayakta müdahale ağrısına neden olabilir. Onlar da kan pıhtısı, deri ülserleri, enfeksiyonlar ve diğer sorunlar neden olabilir.

yaşam tarzı değişiklikleri yardımcı olmazsa varis daha ciddi hale gelirse sizin varisli veya örümcek damarlar görünümünü tarafından rahatsız iseniz, ya da tıbbi tedaviler mevcuttur neler olduğu konusunda doktorunuzla konuşun.

tedaviler yardımcı olabilir, ancak bunlar şekillendirme yeni varis engel olmayacak olsa da, farkında olun.

Bu bölümde dile getirilen görüşler Uzmanı ve yalnız Uzmanı vardır. Onlar görüşlerini yansıtmaz ve bir doktor veya doğruluğu, denge ya da tarafsızlık için editoryal personel herhangi bir üyesi tarafından gözden edilmemiştir. profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi için bir alternatifi değildir. geciktirmek veya doktorunuz veya çünkü okudum şeyin diğer nitelikli sağlık sağlayıcısından profesyonel tıbbi yardım arayan göz ardı etmeyin. herhangi bir özel ürün, hizmet veya tedavi bulmamaktadır. Eğer bir tıbbi acil durum olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuzu arayın veya hemen 911 çevirin.