Vasküler demans randevunuza hazırlanıyor

İnme geçirdiyseniz, belirtileriniz ve iyileşmeniz hakkında ilk konuşmalar muhtemelen hastanede gerçekleşir. Hafif semptomların farkındaysanız düşünce süreçlerinizdeki değişiklikler hakkında doktorunuzla konuşmak isteyebilirsiniz veya randevunuzu ayarlayan ve sizinle birlikte olan bir aile üyesinin çağırılması konusunda özen isteyebilirsiniz.

Birinci basamak sağlık görevlisini görerek başlayabilirsiniz, ancak sizi beyin ve sinir sistemi bozuklukları (nörolog) konusunda uzmanlaşmış bir doktora yönlendirmesi muhtemeldir.

Randevular kısa olabilir ve kapatılacak çok şey var, randevu için iyi hazırlanmış olmak iyi bir fikirdir. Hazırlanmanıza ve doktorunuzdan ne bekleyebileceğini bilmenize yardımcı olacak bazı bilgiler.

Doktorunuzla olan zaman sınırlı olduğundan, soruların bir listesini yazmanız, randevunuzdan en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacaktır. Vasküler bunama ile ilgili endişeleriniz konusunda doktorunuzu görüyorsanız, sormanız gereken bazı sorular şunlardır:

Ne yapabilirsin

Doktorunuzdan ne bekleyebilirsiniz

Önceden hazırladığınız sorulara ek olarak, anlamadığınız herhangi bir şeyi netleştirmesini doktorunuzdan istemekten çekinmeyin.

Doktorunuzun da sizinle ilgili sorularınız olması muhtemeldir. Yanıt vermeye hazır olmak, derinlemesine konuşmak istediğiniz herhangi bir noktaya odaklanmak için zamanı boşa çıkarabilir. Doktorunuz sorabilir