Warfarin: güvenle ilacı

Warfarin kan pıhtıları önlemek yardımcı olan bir ilaçtır. bu pıhtıları önler, çünkü o da kalp krizi, felç ve kan pıhtıları neden olduğu diğer sorunları engellemeye yardımcı olur.

Nasıl güvenli bir şekilde warfarin ne yapılabilir?

Warfarin Eğer yaralı olduğunuzda daha hızlı kanamaya neden olur. Yani kanama şansınızı artırmak şeyler yapıyor önlemek emin olun. Bunlar Eğer yapılması gereken dört ana adımlar

Düzenli kan testleri doktorunuz warfarin doğru miktarda alarak emin olun yardımcı olacaktır.

Bir enfeksiyon veya diyet küçük bir değişiklik gibi şeyler işleri warfarin şekilde değiştirebilirsiniz. Yani alıyor diğer ilaçları yapabilirsiniz. Düzenli test kadar önemli olmasının nedeni budur. senin dozunun değiştirilmesi gerekip gerekmediğini testler doktorunuza söyleyin.

doz değişikliği veya doktorunuz size söylemeden warfarin bırakmayınız.

düşmeleri önlemek için hayatınızda bu değişiklikleri yapmak

düşmeleri önlemek için evinizde bu değişiklikleri yapmak

yaralanmaları önlemek için bu değişiklikleri yapmak

warfarin ile birlikte başka ilaçları kötü bir reaksiyona neden olabilir. Örneğin, bazı ilaçlar çok kolay kanama, böylece yolu warfarin çalışır değiştirebilir. Ya da warfarin yolu diğer tıp işleri değiştirebilir.

başlattığınızda veya over-the-counter ilaçlar, vitaminler, ya da bitkisel ürünler herhangi bir reçeteli ilaç alarak durdurmak önce doktorunuzla konuşun. diğer doktorlar bir şey sizin için reçete varsa, onlar warfarin almak bildiğinizden emin olun. Burada dikkatli olmak gerekir ilaçların bazı örnekler

ilaçları için bu güvenlik ipuçlarını izleyin

Eğer warfarin bir doz kaçırırsanız, yapılacak en iyi şey, doktorunuz çağırır; O ya da o kadar çok fazla veya çok az yapmayız ne tam olarak söyleyebilirim. Bu şekilde mümkün olduğu kadar güvenli kalacağım.

Ama burada bazı genel kurallar vardır

warfarin almak Çoğu insan normal yiyebilirsiniz. Ama aniden çok daha fazla ya da genellikle yapmak daha K vitamini yüksek olan bir çok az yiyecek yemem emin olun.

K vitamini yaralar çok fazla kanamaya kalmamak pıhtı kan olur; Warfarin kan pıhtıları daha yavaş oluşturur hale getirir. Aniden her gün iyi çalışan warfarin tutmak yemek K vitamini miktarını değiştirerek.

Eğer warfarin alırken bu genel kurallara uyun

Eğer hamile iseniz, warfarin yapmayız. Warfarin düşük veya doğum kusurlarına neden olabilir. Eğer warfarin alıyorsanız, size gebeliği önlemek nasıl hakkında doktorunuzla konuşun.

Eğer hamile olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuzu arayın. Eğer hamile iseniz, size hamilelik sırasında heparin alacaktır.

Hamile kalmayı planlıyorsanız, doktorunuzla konuşun. Siz ve doktorunuz take-varfarin hangi ilaç veya heparin-yaparken hamile almaya çalışırken karar verecektir.

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Şimdi doktorunuzu arayın ya da varsa acil tıbbi bakım talep

Eğer yaralı varsa, kanamayı durdurmak için basınç uygulayın. i gerçekleştirmek; Eğer kanama durdurmak için kullanılır daha uzun sürer. durdurmak için kanama alamıyorsanız, doktorunuzu arayın.

Sağlık Araştırma ve Kalite Ajansı (2010). Kan Tiner Hap: Güvenle (AHRQ Yayın No. 09-0086-C) Them kullanmaya Sizin Kılavuzu. Sağlık Araştırma ve Kalite Ajansı: Rockville, MD. Online: http://www.ahrq.gov/consumer/btpills.htm.

E. Gregory Thompson, MD – İç Tıp Teknisyenliği; Jeffrey S. Ginsberg, MD – Hematoloji

12 Mart 2014