Ya benim düşük tiroid seviyesi neden oluyor?

Kadın Sağlığı Trendler

Otoimmün hastalıklar, cerrahi ve radyasyon tedavisi tiroid bezi vücudun ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli tiroid hormonu yapmıyor neden olası nedenleri vardır. Ne olursa olsun neden, ilaç kontrol altında hipotiroidizm alabilirsiniz.

Geneen Rot ile; gizlice önümüzdeki başkalarının kendinizi koymak bencil inanıyor musunuz? BEN; Eğer öyleyse, pound ambalaj durdurmak asla; Eğer hafife almak hayatında bazı şeyler vardır: Sizin çocuklar wil; senden daha uzun. Ne olursa olsun onu alır ne kadar zor, eşiniz zekâ zehir olmaz; arsenik-bağcıklı diş macunu. Eğer iyi bir arkadaş varsa, sen he katılacak; düğün; Ama hayat bazen en temel varsayımları kızdırdı. Ve ben cenneti olmasına rağmen ‘; (Henüz) arsenik için başvurdu, ben var mı …

Bu Bu sizin bağışıklık sistemini yanlışlıkla vücudun sağlıklı hücrelere saldırır, yani bir otoimmün hastalık ABD’de düşük tiroid seviyeleri için en sık nedenidir. Bu durumda, tiroid hormon yapmak hücreleri tahrip eder.

Tiroid Bezi üzerinde Cerrahisi

Eğer bir kısmını ya da tiroid bezinin tümünü kaldırmak için ameliyat yaşadım eğer hipotiroidi alabilirsiniz. Eğer tiroit ya da çok fazla hormon yapıyor, eğer büyüme varsa o zaman yapılır.

Aşırı aktif tiroid glan; baş veya başka yerde sınıflandırılmamış Kanser; Hodgkin hastalığı veya lenfoma (lenf sistemi kanseri)

Her zaman kaldırıldı tüm bezi alma hipotiroidi yol açar. bunun sadece bir parçası dışarı alınır, bazı insanlar için, kalan kısmı hala yeterli tiroid hormonu yapmak mümkün olabilir.

Bipolar bozukluk ve depressio için kullanılan lityum; CANCE davranır interferon alfa; Amiodaron (Cordarone, Pacerone), kalp ritim sorunu için tedavi; İnterlökin-2, böbrek kanseri için kullanılan

Radyasyonun Tedavisi

Radyasyon tiroid hormon yapmak hücrelerine zarar verebilir. Sen için radyasyon ile tedavi alabilirsiniz

tiroid şişmesi

Bir bakteriyel veya viral enfeksiyon tiroit bezi kabarma yapabilir. Bu tiroidit olarak adlandırılır. Hasarlı tiroid kısa bir süre yükselmeye tiroit hormonu düzeyini neden kanınızdaki, içine hormon sızdırıyor. Bu hormon kullanılıp sonra, tiroid hormon düzeyleri düşecek.

bezi kalıcı hasar olmamıştır çünkü tiroidit düşük seviyeler genellikle uzun sürmez.

onlar doğum, doğum sonrası olarak adlandırılan tiroidit verdikten sonra kadınlar tiroidit alabilirsiniz. Çok Hashimoto tiroiditi gibi, otoimmün bir hastalık olduğu düşünülmektedir.

ilaçlar

Bazı ilaçlar tiroit nasıl çalıştığı etkiler ve düşük hormon düzeyleri yol açabilir. Bunlar

Çok az veya çok fazla iodin; Tiroit bezi kendi hormon yapmak için iyot ihtiyacı vardır. Eğer yemek gıdaların birçok onu almak. birçok gıdalara eklenmektedir çünkü yeterince almıyor ABD’de nadirdir. Sorun gelişmekte olan ülkelerde daha sık görülür.