Yeni gıda plaka: beslenme sormak

www.choosemyplate.gov yeni gıda plaka veya MyPlate, dünyada birçok kişinin sağlıklı yemek yardımcı olmak için tasarlanmış USDA gıda rehberlik sisteminin bir parçasıdır. MyPlate simgesi ana besin gruplarının her biri için günlük alım miktarlarının basitleştirilmiş bir temsilini sağlar. plaka meyve ve sebze yarı oluşmaktadır. Kalan yarısı üzerinde, dörtte biri proteini için belirlenmiş ve tahıllar diğer çeyrek. plaka yanında bir bardak 9 ve üstü yaş insanlar için süt günde önerilen 3 bardak temsil etmek resimde yer almaktadır.

makarnalar, ekmek ve kraker gibi birçok glutensiz ürün seçenek vardır. Bu ürünler glutensiz olabilir, ancak bunlar kalori içermeyen olmadığını unutmayın. Hala porsiyon boyutları dikkat etmek isteyeceklerdir.

aperatif için diyet gıdalar iyi türleri gibi sebzeler gibi, su ve lif içeriği yüksektir. Eğer daha uzun tok hissetmenize yardımcı olmak için, bu tür yağsız süt veya yoğurt gibi atıştırmalıklar, bir protein kaynağı ekleyin.

Düşük yağlı salata iyi bir seçimdir. Ama uzun sure tok ve önemli kas kitlesi korumaya yardımcı olmak için hissetmelerine yardımcı olmak için diyet yağsız protein kaynaklarını eklemeyi unutmayın.

Her gün büyük olasılıkla kilo olacağını yaptım eğer, kalori ve yağ oranı yüksek olan bir yemek anlamına varsayarsak. diyet aksesuar olarak şekerli yüksek yağlı gıdaların düşünün. idareli bunları kullanın.

Ailenizin sağlıklı gıdalar sağlamak için organik satın almak zorunda değilsiniz. daha az pahalı ve aslında en iyi tadı zaman, bu sezon meyve ve sebze satın alın. yağ ve fiyat düşük yumurta, fasulye ve sığır eti az pahalı kesimler olarak daha uygun olan mütevazı diyet kahramanları, çevirin.

Dünyadaki birçok kişi tuz için bir tadı var olduğu açıktır. Ama tuz, yüksek kan basıncı gelişiminde rol oynar. Herkes, çocuklar da dahil olmak üzere, en az 2300 mg veya yaklaşık 1 çay kaşığı sodyum, bir gün bir sodyum alımını sürdürmelidir. yüksek tansiyon, diyabet veya kronik böbrek hastalığı olan dünyada 51 yaş ve üstü, Afrikalı-birçok kişi yaşlı yetişkin ve bireyler günde mg fazla 1500 bunların sodyum alımını azaltmak gerekir.

Kahvaltı sosis için alışveriş yaparken, Besin etiketlerinde gram yağ sayısını karşılaştırmak için emin olun. Bu ürünlerin çoğu sodyum oldukça yüksek olabilir, bu yüzden de, bu tutarları karşılaştırmak için hatırlıyorum. Ben türkiye ile yapılan kahvaltı sosis öneririz. Kanadalı pastırma da yağsız kahvaltı et gibi daha iyi bir seçimdir.

Bu çok popüler bir sorudur. Biz genel olarak çok fazla yemek yemek ancak karın yağ oluşturur. Aksine gıdaların belirli türde odaklanmak yerine, böyle yürüyüş veya koşu gibi daha kardiyo ile egzersiz rutin kadar devirli öneririz. Ve ağırlık ve direnç kullanarak rejimine kuvvet eğitimi ekleyin. Pilates ve yoga dersleri de çekirdek güçlendirmek için çaba yararlı olabilir.

Ben gıda belirli boyutları neye daha aşina almak için küçük bir mutfak terazisi ile başlamanızı öneririz. Örneğin, yağsız et 1 porsiyon iskambil destesi büyüklüğünde olmalı ve avucunuzun içinde tutmak gerekir.

Eğer daha uzun dolgun kalmak için yapabileceğiniz en önemli şey, tüm meze ve yemek de iyi bir protein kaynağı eklemektir.

Sen ne yiyorsanız hakkında daha düşünceli olmalıdır. odaklanın ve gıda lezzetleri tadın. Yaşlandıkça bizim metabolizma biraz yavaşlayabilir yok. Yani erken aklımızla yemek öğrenme uzun vadede iyi bir şeydir. çanta veya paket dışında yemeyin. Bir plaka üzerinde yiyecek koyun ve yemek sırasında yiyecek zevk için zaman ayırın. Çok hızlı yemek ya da dikkatinizi başka bir yerde olduğu halde sanıldığından daha yemeye yol açabilir. sırasında ve yemekler ve aperatifler sonra, önce açlık ve tokluk işaretlere dikkat edin. Eğer yeme durdurmak ne zaman yemek ne zaman belirlemek için bu ipuçlarını kullanın ve.

9 yaş ve üzeri Çoğu insan, bir gün protein 5 ila 7 ons yemelisiniz.

Konserve ve dondurulmuş meyve, besleyici, rahat ve genellikle daha uygun taze meyve daha vardır. değil ağır şuruplar, kendi suları paketlenmiş konserve meyve seçin. Hasat zamanında donmuş için dondurulmuş meyve genellikle, taze meyve daha fazla besin olabilir.

Yemek yerken kişisel programa bağlıdır. Eğer gece geç saatlerde açsan, akşam yemeği için yeterli yedim olmayabilir. Eğer yatmadan önce bir aperatif istiyorsanız, onları kafein içeren yiyecek ve içecekleri kaçının. onlar hazımsızlık neden olabilir, çünkü kızarmış ve yüksek yağlı yiyeceklerden kaçının. Bir dilimlenmiş elma ya da bir kaç bebek havuç iyi seçimler yapmak istiyorum. Çiğ meyve ve sebzeler hidrasyon, önemli vitamin ve mineraller için iyi sindirim, akışkan için lif sağlar ve genellikle düşük kalori vardır. Bu yüzden kesinlikle gece yarısı aperatifler olarak iyi seçimler yapmak istiyorum.

kendi etiketlerde belirtilmelidir kendi meyve suları, paketlenmiş konserve meyve seçin. Dondurulmuş meyveler de, iyi seçeneklerdir.

Ham sebzeler hamilelik sırasında ihtiyacınız sağlıklı besinler için harika kaynaklardır. Ama hamile kadınların kendi sağlıkları ve bebeklerinin sağlığı için iyi gıda güvenliği alışkanlıkları uygulamaya daha dikkatli olmalıdır; USDA herkesin hazırlanması veya bunları yemeden önce çok dikkatli bir şekilde meyve ve sebze yıkama önerir. Yani, kir ve yüzey mikroorganizmaları uzaklaştırmak için ellerinizle briskly akan su, temiz altındaki tüm tüketilen meyvelerin bölümlerini ve sebze ovmak için emin olun; Diyetisyen sor için bize katıldığınız için teşekkür ederiz. Biz nasıl aperatif akıllı tartışmak ve ne yiyorsanız keyfine varacaksınız zaman 13:00 ET, en Çarşamba, 14 Mart tarihinde de kontrol ettiğinizden emin olun. Bir e-posta hatırlatma olayı bir gün önce isterseniz kaydol.

KAYNAK

8 Şubat 2012, Yeni Gıda Plakası: nutritionist Carolyn O’Neil, MS, RD değildir.

Bu bölümde dile getirilen görüşler Uzmanı ve yalnız Uzmanı vardır. Onlar görüşlerini yansıtmaz ve bir doktor veya doğruluğu, denge ya da tarafsızlık için editoryal personel herhangi bir üyesi tarafından gözden edilmemiştir. profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi için bir alternatifi değildir. geciktirmek veya doktorunuz veya çünkü okudum şeyin diğer nitelikli sağlık sağlayıcısından profesyonel tıbbi yardım arayan göz ardı etmeyin.

 herhangi bir özel ürün, hizmet veya tedavi bulmamaktadır. Eğer bir tıbbi acil durum olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuzu arayın veya hemen 911 çevirin.