zaman aşımı – Konu genel bakış

Zaman aşımı nasıl kendi davranışını kontrol etmek için genç çocuklara öğretmek için kullanılan bir tekniktir. Zaman aşımı sakin ya da onun davranış kontrolünü yeniden kazanmak için çocuk için bir fırsattır. Çocuğunuz bir oyuncak paylaşımı sorun varsa, hatta zaman aşımı oyuncak koymak karar verebilir.

Zaman aşımı çocuğunuzun bir şey diye yapıyor zaman en iyi şekilde çalışır ya da o bilir kabul edilebilir değildir ve böyle vurmak ya da ısırma gibi durmayacaktır. Bir çocuğun kontrolünde bulunmayan davranışlar için kullanıldığı takdirde zaman aşımı çok sık kullanılırsa etkili değildir veya. Örneğin, zaman aşımı yanlışlıkla tuvalet kullanmak yerine kendi giysilerini ıslatan bir çocuk için uygun değildir.

Bir zaman aşımı başlamadan önce

Zaman aşımı prosedür o zaman aşımı gidiyor neden çocuğunuzu söylüyorum içerir. Devlet sadece bir kez, “bir öfke sinir krizi olması için zaman aşımı.” Sonra

Çocuğunuz zaman aşımı iken

taraftan bir zamanlayıcı var; Zaman aşımı için evinizde bir yer seçin. Bu dikkat dağıtıcı olmadan bir yer olması gerekir. Bir karanlık korkutucu veya tehlikeli bir yer seçmeyin. koridor ya da en iyi çalışabilir bir odanın köşesinde bir sandalye; o iyi bir ruh halinde olduğunda çocuğunuzla birlikte zaman aşımı prosedürü uygulayın. Bu tür oyuncaklar paylaşımı yiyecekleri atma ya da değil, söyleyemeyiz.Eğer, bir zaman aşımı neden olacağını açıklayın.

Doğrudan ya da zaman aşımı yere çocuğunuzu alın. Eğer çocuğunuzu taşımak gerekiyorsa, onu ya da basılı onu sizden uzağa bakan; Zaman aşımı süresi için zamanlayıcı ayarlayın. Temel kural zaman aşımı 5 dakika maksimum yaşı her yıl için 1 dakika olduğunu; zaman aşımı sonunda “Tamam, zaman aşımı bitti.”, çocuğunuza söylemek Ayrıca, çocuk böyle bir kucaklama olarak, ona sevgi bir şekilde bildirin.

Sakin ol ve öfkeli davranma; Böyle bir dergi okumak veya telefonda bir arkadaşınızla konuşmak gibi yapmak için bir şey bulun; Çocuğunuz sizi görmek ve o eksik ne olduğunu görmek emin olun; bakmak veya çocuğunuzla konuşmak yok; Çocuğunuz hakkında konuşmak yok.