zaman palyatif bakım uygun mudur?

ve sizin için bakım olanların yaşamlarını – – çok daha kolay bir ciddi, uzun süreli hastalığı olan ya da yaşamı tehdit eden bir hastalık tanısı oldum, palyatif bakım hayatınızı yapabilirsiniz.

palyatif bakım ile, ağrı giderici ve diğer belirtiler rahatsız ve duygusal, ruhsal ve pratik ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmak var. ancak kendiniz için bu tanımlar – Kısacası, bu yeni tıpta uzmanlık yaşam kalitesini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

semptomlarda rahatlama, danışmanlık, manevi rahatlık, ya da yaşam kalitesini artırır ne olursa olsun: Sizin palyatif bakım sağlayıcıları hedeflerinizi belirlemek ve yürütmek için sizinle birlikte çalışacaktır. Palyatif bakım da tedavi seçeneklerinin tümü anlamak için yardımcı olabilir.

Palyatif bakımın güçlerinden biri hastalığın insan yüzü tanınmasıdır. Palyatif bakım hastalarının bir 2011 araştırmasında, onlar bu özel ihtiyaçlarını söz: “aile ve dış dünyaya bağlı olmak”, “bir seçim olması ve kontrol olmak”, “bir kişi olarak tanınmaktadır” “ruhsal bağlı olmak,” ve “fiziksel rahatlık.

Eğer hastalık için bir çare takip aynı anda palyatif bakım alabilirsiniz emin olun. Eğer düzenli doktor veya tedaviler vazgeçmek ya da bir çare için umut gerekli olmayacaktır.

Eğer bir önceki yıl boyunca çoklu yatışı ya da acil servise ziyaret yol açtı ciddi bir hastalığınız varsa Palyatif bakım da iyi bir seçenek olabilir.

palyatif bakım ölüyorsun anlamına mı geliyor? Şart değil. Bu palyatif bakım yaşamı tehdit eden veya terminal hastalığı olan birçok kişi hizmet eder doğrudur. Ancak bazı insanlar tedavi ve artık palyatif bakıma ihtiyacı vardır. gerektiği gibi diğerleri, ve palyatif bakımın dışında hareket.

Eğer bir çare peşinde durdurmak için karar ve doktorunuz hayatının son birkaç ay içinde olduğunuzu düşünüyorsa Ancak, darülaceze taşıyabilirsiniz. Palyatif bakım darülaceze önemli bileşeni içermez, ancak daha büyük alanın sadece bir parçasıdır.

Ailenizin üyeleri de yardıma ihtiyacınız varsa, palyatif bakım, onlara duygusal ve manevi destek sağlamak için durum hakkında onları eğitmek ve bakıcılar olarak onlara destek olabilir. Bazı palyatif programlar hasta yakınlarının zaman kapalı vermek alışveriş, yemek hazırlama ve geçici bakım ile ev destek ve yardım sunmak.